Актуелно
Почетна / Магазин / Несвесно ги правите: Четири катастрофални грешки со косата, изгледате постаро

Несвесно ги правите: Четири катастрофални грешки со косата, изгледате постаро

Без разлика на тоа колку редовно посетувате фризер и ја негувате косата, некогаш несвесно правите грешки со фризурата кои ја оштетуваат косата

Предолга коса

Сите жени сакаат долга коса, но во одреден период едноставно не стои убаво. Всушност, повеќе изгледа неуредно бидејќи структурата на косата е кршлива, а влакната тенки.

Од друга страна, доколку ја негувате косата до рамена, ќе изгледате по младолико.

Претемна боја на косата

Темната коса е модерна, заводлива и убаво ја рефлектира сончевата светлина. Меѓутоа, доколку жената има светол тен, тогаш црната или темнокафената боја можат да ви додадат години.

Доколку не сте сигурни која боја на коса ви одговара на вашиот тен, побарајте совет од вашиот фризер.

Премалку волумен во косата

Доколку имате сплосната коса ќе изгледате како некој да ја залепила на вашата глава. Освен тоа изгледате постаро него што се.

Затоа, би требало да користите малку спреј за волумен и да ја стилизирате косата во лесни бранови – така ќе изгледа полно и здраво.

Претерана нега

Верувале или не, но премногу нега може да и штети на вашата коса.

Понекогаш помалку е вусшност повеќе. Користење на хидратантен шампон со регенератор е доволно за тенка коса.

loading...