Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Совети од д-р Арсова: Мијте ја косата, коронавирусот се пренесува и преку неа

Ковид-19, може да се пренесе на косата, со допир или по пат на капки во воздухот, вели трихологот, д-р Елена Арсова. Таа потенцира дека треба да бидеме внимателни, на пример, додека чекаме во редот во маркет да бидеме на дистанца од другите на два метра, но и да не ја …

Повеќе

Косата брзо ви се мрси? Еве зошто се случува тоа и како да го решите проблемот

Нашата коса произведува одредена количина масло за да остане хидратантна и да се заштити. Сепак, вишокот може да резултира со слаб волумен, сува коса, иритирано теме и појава на перут. За среќа, можете да го идентификувате вишокот масти и како да го решите тој проблем, а тоа ќе ви биде …

Повеќе

Познатата пејачка се напи, па ја потстрижи косата: Резултатот е онаков каков што очекувавте

Дека на никому не му е лесно за време на пандемијата од коронавирусот, на својот Инстаграм потврди и познатата пејачка Пинк. Во видеото кое го сподели во живо со своите следачи, ја прикажа својата нова фризура која ја направила сама, во алкохолизирана состојба, а признала дека за време на изолацијата …

Повеќе

Фановите воодушевени: Актерката покажа како изгледа нејзината природна коса

Ванеса Хаџинс е една од ѕвездите која ја истакнува важноста за останување дома поради моменталната ситуација со коронавирусот, а на својот Инстаграм профил откри како го поминува времето дома. Таа истакна дека ѝ е здодевно и дека експериментира со разни изгледи и шминка, но и дека косата ја остава да …

Повеќе

Драстична разлика: Карди Би ја покажа својата природна коса

Контроверзната раперка Карди Би во повеќе наврати ги изненади обожавателите кога „протекоа“ фоотграфиите од нејзиното лице без шминка, а овој пат таа и сама покажа како изгледа нејзината коса без екстензија, додатоци и надградби. Ретко кога Карди го покажува своето природно изнадие, а сега објави видео во кое ја покажува …

Повеќе

Ова преслатко момче е вистинска сензација на Инстаграм, а има и зошто

Малиот Фарук Џејмс има само осум години и веќе има 300.000 следачи на Инстаграм. Фарук стана популарен кога имал две години кога неговата мајка објавила фотографија на Инстаграм од неговата фризура. Шест години подоцна, малиот Фарук е Инстаграм сензација, а неговата коса, најверојатно е најнеобичната фризура која некој осумгодишник ја …

Повеќе

Одмора од периките: Кајли Џенер ја покажа својата коса

Доколку некој сака да ги менува фризурите, тогаш тоа е Кајли Џенер. Оваа млада милијардерка ги поседува сите должини и бои на перики кои можете да ги замислите и обожува да ги менува секојдневно. Сепак, иако обожува да се суредува, и неа и е потребен одмор од екстензиите и периките. …

Повеќе

Скриени прамени, нов пролетен тренд во стилизирањето на косата (ФОТО)

Доаѓа пролетта, а тоа значи дека е време и за освежување и промени, а стилистите откриваат кој начин на нијансирање на косата е најпопуларен за следната сезона. Се работи за необично извлекување прамени од внатрешниот дел од косата, а фризерите го нарекуваат овој стил „пикабу“. Ефектот е женствен и свеж …

Повеќе

Селма Хајек фотографирана без шминка: Нејзиниот изглед ги загрижи фановите (ФОТО)

Актерката Селма Хајек со својата убавина и во шестата деценија од животот не престанува да го воодушеува светот. Но, приватно, таа не се грижи за тоа да биде постојано средена, туку ужива во моментите. Доказ за тоа се новите фотографии на кои таа е облечена во најобични тренерки и пуши …

Повеќе

Делови од телото на кои НИКАКО НЕ СМЕЕТЕ да нанесувате парфем

Кај многумина парфемот е омилен козметички производ, а неговото нанесување е вистински ритуал за убавина. Можеби ви се чини невозможно неговото погрешно нанесување, но сепак, се случува и тоа. Затоа, на овие делови од телото никогаш не ставајте парфем, колку и да ви изгледа тоа логично или потребно: Коса Косата …

Повеќе