Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Делови од телото на кои НИКАКО НЕ СМЕЕТЕ да нанесувате парфем

Кај многумина парфемот е омилен козметички производ, а неговото нанесување е вистински ритуал за убавина. Можеби ви се чини невозможно неговото погрешно нанесување, но сепак, се случува и тоа. Затоа, на овие делови од телото никогаш не ставајте парфем, колку и да ви изгледа тоа логично или потребно: Коса Косата …

Повеќе

Евтино и ефикасно: Шампон за побрз раст на косата

Не е залудно што кажале дека лекот навистина е пет пари, ако знаете каде да го купите. Па, така и со овој ефикасен шампон против опаѓање на косата. Оние кои го користеле тврдат дека по кратко време забележуваат никнување на нови влакна на главата. Потребни состојки: 750 милилитри шампон од …

Повеќе

Постои ли ПОГОЛЕМА ЉУБОВ од таа на Меган и Хари? Ова видео покажува колкава СРЕЌНИЧКА е што го има!

Осамостојувањето од кралското семејство на Меган и Хари и понатаму е тема број 1 во медиумите и на социјалните мрежи, што може да се нарече и вистинска модерна бајка. Овојпат на Твитер се појави видео кое, како што пишува во описот, е вистински доказ за тоа колку Хари ја сака …

Повеќе

Како Меган Маркл се грижи за својата коса?

Меган Маркл уште кога беше актерка важеше за една од жените со природна и негувана коса, а нејзината тајна посакуваа да ја знаат многу девојки во светот. Според фризерите, нејзината нега воопшто не е тешка, туку треба да се внимава само на најосновните работи, како што се често кратење на …

Повеќе

Кога се става регенератор на косата? Одговорот ќе ве изненади

Секоја коса е различна, но генерално, може да се земе дека може да биде масна, сува и нормална. Токму и од типот на косата зависи на кој начин треба да го користите регенераторот. Шампоните кои содржат сулфати поагресивно ја чистат косата и ги отстрануваат природните масла. Поради тоа, ако користите …

Повеќе

Природна маска која го обновува влакното на витканата коса

Негата на витканата коса е специфична и често тешка, а понекогаш дури и скапите шампони и маски не ја извршуваат својата функција. Праксата покажала дека во голем број случаи токму природната нега на косата дава далеку подобри резултати, кога е во комбинација со соодветни козметички препарати. На влакното на витканата …

Повеќе

Експертите тврдат: Погрешно ја миете косата!

Иако се откриени бројни бјути тајни, една од наједноставните се уште не е. Колку пати неделно е потребно да ја миете косата? Се разбира, со тоа прашање се поврзуваат уште цела низа други, на кои повеќето жени немаат одговор. „Колку често треба да ја миеме косата навистина зависи од неколку …

Повеќе

Дали честото миење на коса ќе ви помогне таа да биде здрава и сјајна?

Околу миењето на коса не постои официјално мислење, но заедничка препорака е дека секојдневното миење сепак не е најдобро решение. Секојдневното миење на косата ја оштетува и суши. ногу од шампоните содржат хемикалии како сулфат, кој се користи во производството на сапуни. Секојдневното миење особено и штети на долгата коса. …

Повеќе

Самрак: Испробајте ја новата хит-техника за бојадисување коса

Самрак како поим можеби ве потсетува на нешто мрачно и темно, или пак на популарните вампирски филмови со Едвард и Бела, но овојпат се работи за нешто сосема друго. Во фризерските салони сè почесто се бара техниката на бојадисување коса наречена токму самрак, а истата е дело на фризерката Кариса …

Повеќе

Сите го правиме тоа: Овие 9 нешта не треба да ги собирате со правосмукалка

Чистењето со правосмукалка ни изгледа како најлесен и најбезбеден начин да ги отстраниме нечистотиите од нашиот дом. Сепак, некои „ѓубриња“ не треба да се чистат со правосмукалка и тоа: 1. Мелено кафе, кафе во зрно, какао Тие, поради природната влажност, создаваат идеални услови за развој на мувла, а сигурно не …

Повеќе