Нетанјаху: Не е јасно дали ќе се спроведе договорот за заложниците

од Stefanija Kuzmanovska

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека се уште не е јасно дали договорот за заложниците ќе се спроведе врз основа на тековните преговори.

Нетанјаху, зборувајќи во интервју за Си-Би-Ес Њуз навел дека подоцна денеска ќе се состане со персоналот за да разговара за двоен воен план кој вклучува евакуација на палестинските цивили во Газа и операција за уништување на преостанатите баталјони на Хамас.

Слични содржини