Актуелно
Почетна / Глобално / Нетанјаху: Не знам ништо за нападот врз Сирија, можеби тоа беше Белгија?

Нетанјаху: Не знам ништо за нападот врз Сирија, можеби тоа беше Белгија?

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека не знае ништо за нападот врз Сирија што се случи синоќа, јавуваат израелските медиуми.

„Можеби нападот го извршиле белгиските воздушни сили?“, рече тој.

Претходно, сириските медиуми објавија дека воздушните сили успеале да уништат неколку летачки објекти кои изведувале воздушен напад врз Дамаск.

Според сириските државни медиуми, уништени се неколку непријателски цели лансирани кон главниот град Дамаск, при што ракети биле истрелани од непознат правец.

loading...