Нов предлог на КЗБ: Државната и јавна администрација да работат во смени или онлајн

од Берта Китинска

Утре до Владата ќе биде предложено, државната и јавна администрација, вработените во судовите и општините да работат во смени или во ротација или онлајн согласно условите, соопшти, министерот за здравство Венко Филипче.

Министерот  информираше дека Комисијата за заразни болести на владата ќе и предложи сите економски оператори да имаат крај на работното време во 23 часот односно.Покрај оваа мерка, до Владата ќе предложи и 50% намалување на капацитетите во јавниот превоз.

loading...

Слични содржини