Новинар бил погоден со тврд предмет за време на протестот за „Монструм“

од Vladimir Zorba

На 26.02.2021 околу 17.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, Б.С.(49) од Скопје пријавил дека, додека бил работно ангажиран како новинар за време на протестот за случајот „Монструм“, бил погоден со тврд предмет од толпата демонстранти, по што во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ му биле констатирани тешки телесни повреди, соопштија од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слични содржини