Објавен неделен хороскоп: Кои три знаци од Зодијакот ќе бидат најсреќни?

од Nikola Popovski

Пристигна неделниот хороскоп за периодот од 28 ноември до 4 декември годинава, кој наведува дека трите најсреќни знаци во тој период ќе бидат Водолија, Бик и Вага.

ОВЕН

ЉУБОВ: Ќе ви изгледа како љубовта да е далеку од вас. За некои тоа ќе биде буквално бидејќи нивната сакана во моментот ќе биде отсутна. Ќе зајакнат копнежите, а со нив и чувството на осаменост. Некои ќе најдат мир во активирањето на својата имагинација и соништа.

КАРИЕРА: Шефовите би можеле да ја сменат тактиката и да стегнат таму каде што најмалку очекувате. Ова ќе ви дојде тешко. Сепак, ќе мора да го прифатите понуденото и да се приспособите најдобро што знаете. Имајте на ум дека подоцна ќе ви биде полесно.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Релаксацијата е императив.

БИК

ЉУБОВ: Она што го замислувате во љубовта ќе биде посилно од реалноста, иако ни реалноста нема да биде лоша. Затоа, некои претпочитаат да живеат во својата имагинација гледајќи романтични филмови или мечтаење. Ќе има и такви кои ќе ги почувствуваат сите шарм на платонска љубовна врска.

КАРИЕРА: Лесно ќе се справите со се што ќе наидете во професионалната работа. Вашата вродена сериозност овојпат ќе биде хармонично измешана со лежерноста, па многумина ќе се изненадат колку смело се справувате со целата работа. Ќе успеете во речиси сè.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Одете таму каде што се чувствувате добро.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Полека влегувате во динамична фаза кога љубовните можности ќе ве изненадат. Доколку веќе сте во врска, може да се случи оваа страна на заведување, која може да се претвори во фестивал на суетата. Понекогаш ќе претерате, но ќе бидете задоволни.

КАРИЕРА: За вас се отвораат вратите на финансиска перспективна соработка. Ќе ви биде мило што го направивте. Ќе ги анализирате сите можности и ќе почнете да подготвувате добар план. Понекогаш ќе бидете збунети, но ова е само привремено. Проверете ги деталите.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Верувајте во подобро утре без разлика на се.

РАК

ЉУБОВ: Врската со саканата личност ќе биде силна во далечни и по малку егзотични теми. Ви претстојат денови во кои ќе разменувате идеи за се и сешто, но тоа ќе ви биде исполнето и за двајцата. Оние кои се уште се сингл ќе ја бараат само личноста од соништата.

КАРИЕРА: Избегнувајте отворено покажување емоции во деловните комуникации и контакти. Едноставно затоа што некој може да ве перцепира како непрофесионален човек, а вие навистина не сте. Внимателно проценете колку чувство да покажете.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Релаксирајте се редовно.

ЛАВ

ЉУБОВ: Добриот развој во љубовниот и социјалниот живот ќе ве поттикне да продолжите понатаму. Многумина ќе внесат допир на свежина во нивната врска со одење на некое интересно место. Оние кои се уште се сами треба почесто да излегуваат од дома. Ќе им биде подобро меѓу луѓето.

КАРИЕРА: Не сте сигурни во вашите идеали. Затоа, барајте нови модели. Некои едноставно ќе почнат да имитираат луѓе во својата професија кои им се допаѓаат. И тоа е некој начин, но треба да се пронајдете себеси и вашите специфики. Обратете се на вашите цели.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Наполнете ги батериите со релаксација.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Семејните предизвици во голема мера ќе ви го окупираат вниманието во приватниот живот. Оние кои се во врски ќе балансираат меѓу партнерот и семејството од кое потекнуваат, со тоа што односот со саканата личност ќе биде малку шкртав. Слободните ќе останат дома.

КАРИЕРА: На работа се повеќе ќе ја чувствувате вистинската работна атмосфера. Веројатно ќе ги расположите другите кога се тешки времиња. Некој може да се жали дека има многу работа, но вие се ќе претворите во шега. На овој начин ќе се охрабрите себеси и вашите колеги.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Надополнете го недостатокот на енергија со добар план.

ВАГА

ЉУБОВ: Оние кои имаат семејство претпочитаат да ги поминуваат деновите со нив. Оние во парови ќе поминат низ привремен турбулентен период каде ќе треба да покажат многу толеранција и самоконтрола. Нека не влегуваат во неплодни расправии. Подобро биди трпелив, добро е.

КАРИЕРА: Како што одминува неделата, ќе забележите дека станувате се покреативни. Поради ова, ќе почнете да работите со поголемо задоволство. Вашите идеи ќе бидат добро прифатени од младите. Некои ќе добијат можност да настапат или да се претстават пред публика.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Бидете свои.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Конечно ќе има подобрување во односите, но сепак повремено ќе бидете искушувани од расправии. Наклонетоста ќе биде поголема, но брзината со која ќе станете тажни сè уште постои. Затоа контролирајте се и верувајте во подобро утре. Пред вратата е.

КАРИЕРА: Можностите за развој на кариерата ќе бидат тесно поврзани со борбата и стресот. Ваше е да ги процените вашите и силните страни на противниците и да дејствувате реално и паметно. Важно е да заштедите со вашите сили.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Редоследот на одмор секогаш треба да го следи редоследот на активностите.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Можно е да ви недостасуваат предизвици во приватниот живот. Атракциите што ги посакувате ќе ги нема, затоа не создавајте вештачки ситуации заради спортот. Така влегувате во стапицата на илузиите. Прифатете го ова како привремено затишје и уживајте во малите нешта.

КАРИЕРА: Ви претстојат денови кога веројатно ќе имате можност да покажете колку сте љубезни и корисни во работата. Ќе биде добредојден предизвик кој ќе го прифатите од срце. Многумина дури сега ќе сфатат дека имаат други таленти.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Намалете ја вашата потреба за акција по секоја цена.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Имате идеја како да забавувате и заведете личност за која се грижите, па ќе се потрудите да го направите тоа. Веројатно ќе успеете, но под услов и вие да прифатите некаков компромис и да не скокате на секоја провокација. Ќе ги има и понатаму.

КАРИЕРА: Ништо не е случајно, дури ни тоа што ви се случуваат многу работи кои би можеле да ве збунат. Сепак, не е толку лошо, бидејќи полека ги фаќате конците во ваши раце. Ќе оди постепено. Затоа, не брзајте, туку одете чекор по чекор. Следете ги правилата на работата.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Сè ќе си дојде на свое место подоцна.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Веселост, позитивен дух, шарм и уживање во мали нешта – сето тоа ќе го одбележи вашиот примарен живот овие денови. Затоа, не грижете се за малите нешта, тие не се толку важни. Наместо тоа, уживајте во она што го имате и живејте. Некои ќе фантазираат.

КАРИЕРА: Ќе има премногу желби и премалку можности за нивна итна реализација. Вашите амбиции не се мали, но околностите ќе ве доведат до потребната соработка со другите. Времето е добро за планирање нови потези, но реализацијата можеби ќе треба да почека малку.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Не бидете нетрпеливи.

РИБА

ЉУБОВ: Веројатно ќе се чувствувате малку осамено или ќе сонувате. Бидете мирни и повлечете се во тишина и медитација. Не очекувајте многу повеќе од она што моментално го имате. Така најдобро ќе одржите цврст статус кво.

КАРИЕРА: Околностите, луѓето и настаните сè повеќе ќе ве водат до точка што треба да работите на вашиот професионален развој и професионален развој. По природа не сте перфекционист, но ќе барате какви било информации кои би можеле да ви помогнат во тоа.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Вистината е во вас.

Слични содржини