Одбиено барањето на СЈО за притвор на Груевски, Јанкулоска, Јанакиески

од Vladimir Zorba

Одбиени се сите жалби на СЈО за определување притвор за поранешниот премиер Никола Груевски, екс-министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, екс-министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, екс-шефот на Кабинет на Груевски, Мартин Протоѓер и поранешниот генерален секретар на Владата, Кирил Божиновски, потврдуваат судии од Апелациониот суд за а1он.

Одбиени се и нивните жалби за пасошите, така што остануваат без патни исправи и должноста еднаш неделно да се јавуваат во судот.

Oдлуките се анонимизираат и внесуваат во АКИМС системот и на јавноста ќе  бидат познати утре.

На овие решенија странките немаат право на жалба.

Слични содржини