Актуелно
Почетна / Сцена / Одмора од периките: Кајли Џенер ја покажа својата коса

Одмора од периките: Кајли Џенер ја покажа својата коса

Доколку некој сака да ги менува фризурите, тогаш тоа е Кајли Џенер.

Оваа млада милијардерка ги поседува сите должини и бои на перики кои можете да ги замислите и обожува да ги менува секојдневно.

Сепак, иако обожува да се суредува, и неа и е потребен одмор од екстензиите и периките. Токму затоа, на кратките приказни на Инстаграм таа објави фотографии на кои позира со водена коса во боб должина и медено руса боја со темен корен.

„Скоро завршени“, напишала бјути монгулката алудирајќи на моменталната трансформација од темно кафена во медено руса.

Иако во последно време најчесто ја носи оваа боја, секогаш ја надополнува со екстензии бидејќи очигледно кратката коса не и се допаѓа.

loading...