„Огнените“ најавуваат онлајн петиција за разрешување на Груби и министрите од ДУИ

од Vladimir Zorba

„Огнената група“ од ДУИ најавува петиција за разрешување на вицепремиерот, Артан Груби, и министрите во Владата од редовите на интегративците.

„Огнените“ најавуваат дека утре ќе стартува он лајн петиција со која ќе се бара разрешување.

Од оваа фракција на ДУИ бараат и ТВ дуел со Груби. Телевизиското спротивставување го побара Муса Џафери, а на дебата пред јавноста ги повика Груби и министерот за финансии, Фатмир Бесими.

Слични содржини