Османи утре во Брисел на Советот за надворешни работи на ЕУ

од Stefanija Kuzmanovska

Министерот за надворешни работи Бујар Османи утре ќе престојува во работна посета на Брисел, при што заедно со неговите колеги од регионот ќе учествува на Советот за надворешни работи на Европската Унија, посветен на Западен Балкан.

Како што најавија од министерството за надворешни работи, покрај учеството на сесијата, Османи ќе оствари средба со еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји, како и бројни средби со колеги од регионот и земјите членки на Унијата.

Слични содржини