Овие хороскопски знаци ќе сакаат да го преспијат јули: Проверете дали сте меѓу нив

од Берта Китинска

Во текот на јули дури четири планети ќе бидат во ретроградно движење – Сатурн, Нептун, Плутон и Хирон, а тоа, најавуваат астролозите, може да биде исклучително предизвик за припадниците на трите знаци на Зодијакот.

Додека Биковите и Раковите конечно ќе започнат на многу полиња, а Скорпиите задоволно ќе ги тријат рацете бидејќи планетарните аспекти најавуваат одличен месец, дотогаш Вагите, Водолиите и Рибите ќе бидат на големи искушенија, а тоа често ќе им се случува во текот на јули.

Вага

Сонцето во Лав ќе ве натера да откриете некои работи за себе кои нема да ви се допаднат. Колку и да изгледа како последното нешто што ви треба ова лето, соочувањето со него ќе испадне лековито за вас.Планетарните аспекти најавуваат дека многу Ваги ќе мора да ги симнат „розовите очила“ овој јули и конечно да пораснат на сите полиња – почнувајќи од љубовта, преку пријателствата, семејните односи…Нема да биде лесно, но ќе се уверите сами дека ќе ви биде од корист во првите денови од август. Небото ќе ве награди за вашата храброст и ќе го внесе во вашиот живот она по што сте копнееле.

Водолија

Повеќето припадници на овој воздушен знак ги чекаат тешки животни лекции кои ќе треба да ги надминат. Планетата Сатурн како учител (за некои, мачител) дава уште една шанса добро да се погледнете себеси и да станете свесни за причините за потезите што сте ги направиле во последната година. Веќе ги почувствувавте последиците и не ги прифативте со раширени раце.Ретроградното движење на четири планети во текот на јули ќе ги принуди Водолиите да ги преиспитаат своите приоритети во животот, да се соочат со потиснати емоции, да ја прифатат одговорноста за она што го направиле (или не го направиле) и, пред сè, да бидат искрени со себе. Штом ќе ги совладаат овие лекции, пред нив ќе се појават изобилство нови можности, но и перспектива како максимално да уживаат во моменталните околности.

Риба

Позицијата на планетите најавува дека луѓето родени во овој воден знак во текот на јули не само што ќе бидат преоптоварени со работа, туку и ќе бидат обземени од чувство на несоодветност на работното место. Рибите повторно ќе почнат да се сомневаат во себе и во своите способности. Резултатот од таквите мисли се неизбежни фрустрации кои би можеле да ескалираат преку епизоди на ненадеен плач и повлекување.Осаменоста може да биде корисна за луѓето под овој знак, но не треба да трае повеќе од неколку часа. На Рибите им треба некој кој ќе ги потсети колку постигнале досега во животот и зошто немаат причина да се сомневаат во себе и во своите способности.

Дека некој би можел да биде и личност која сака емотивно да се зближи со Рибите, но веројатно тоа нема ни да го забележи бидејќи плива во океанот на очајот… До август, кога би можело да дојде до голема промена!

Слични содржини