Пехарот пристигна во Рим: Киелини и екипата го славеа триумфот

од Stefanija Kuzmanovska

Италијанските фудбалери се вратија во Рим со пехарот на европските шампиони.

Пехарот, како што може да се види на фотографиите, беше во рацете на капетанот Џорџо Киелини.

Да потсетиме, Италија синоќа во финалето против Англија ја освои титулата првак на Европа.

Слични содржини