Пијани се степале пред продавница, повреден маж од делчевско

од Берта Китинска

По кавга помеѓу двајца жители, синоќа бил повреден 55-годишниот Д.И. од село Град.

Очевидци велат дека настанот се случил во вечерните часови кај селската продавница, каде при расправија со неговиот согранин И.П, Д.И. се здобил со повреди во пределот на едното око и рамениците.

Потврдено е дека Д.И. утрово се јавил на преглед во делчевскиот здравствен дом, каде се пожалил на болки во рамото. Дополнително, ќе се утврдува дали 55-годишниот жител има скршеници во пределот на лицето и рамениците.

Случајот не е пријавен во полиција, а причините за кавгата биле поради пијанство.

Слични содржини