Плејбој објави фотографија од Памела од пред 30 години: Изгледа како божица

Официјалниот Инстагрм профил на Плејбој објави фотографија од Памела Андерсон од 1991 година. Најпознатата плејбој зајачица е жена со најмногу Плејбој насловни страни во кариерата, а обожувањето на Памела започна кога во 1990 година стана Плејбој Плејмејт.

Фотографијата на која се сетила екипата на култниот магазин ја фотографирал Стефан Вејд.

Памела на фотографијата носи бел корсет со срциња и бели чорапи. Фотографијата ги воодушевила нејзините обожаватели на Инстаграм и „заработи“ повеќе од 65 илјади лајкови.

Слични содржини