Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Бектеши: За сликата ние се извинивме, симболиката беше да дадеме асоцијација за природни убавини

„Дома си е дома“ не е кампања, платформата донесена со уредбата каде што сите корисници може да имаат увид на транспарентен начин да видат дали се добитници, важно е да напоменам дека оваа платформа беше направена во рок од 10 дена за да се излезе во пресрет на граѓаните, одговори …

Повеќе

Манекенката позираше во бикини, фановите воочија лош фотошоп

Манкенката Бела Хадид објави фотографија на Инстаграм во минијатурно, бело бикини и покажа како го минува времето во карантин. „Среќна што ќе добијам малку витамин Д“, напишала под фотографијата. Фановите го пофалија изгледот на манекенката, а една дури и се пошегувала на сите оние кои јадам многу храна во каранитнот. …

Повеќе

Кети Пери без шминка, фановите шокирани

Пејачката Кети Пери со последната фотографија изненади бројни следачи. На неа, 35-годишната пејачка, која го очекува своето прво дете со свршеникот Орландо Блум, позира во својот кревет, а на лицето не носи шминка. Покрај фотографијата, се пошегувала на своја сметка за тоа колку животот се менува во карантин, а ги …

Повеќе

Мотивација на денот: Ники СЕДИ ДОМА и помага во борбата против коронавирусот (ФОТО)

Градот Скопје неодамана започна со конкурсот за избор на автентични фотографии, видеа или гифови од домовите на граѓаните кои го поминуваат времето во изолација сами, со нивните семејства или со милениците. Пред неколку дена Сузана Стојановска и нејзиниот Ники ја имаа победничката фотографија. Ники неуморно помага во изработката на заштитни …

Повеќе

Тијана објави хит-слика на Инстаграм со перика и машки костум

Тијана Дапчевиќ на Инстаграм сподели фотографија од деновите кога студираше на Факултетот за музичка уметност. Таа има перика и сценска шминка, а во описот нагласи дека сакала да биде Бах. „Студент во прва година на ФМУ Скопје, беше некој настан, го свирев Бах, далечната 1995 година“, напиша таа и ги …

Повеќе

Хали Бери со провокативна фотографија прослави шест милиони следачи на Инстаграм

Хали Бери на 53 години изгледа подобро од било кога. Убавата актерка повеќе пати има докажано дека не се срами да покаже повеќе, а себе си се надмина кога за својот роденден објави фотографија на која позира во водена маица. Со слична фотографија повторно ги распамети своите следачи, а овој …

Повеќе

Русокосата која го прекина фудбалското финале позира гола со својата пријателка

Кинси Волански, Инстаграм моделот која вниманието на јавноста го привлече така што го прекина финалето на Лигата на шампионите, сега позира потполно гола. „Моќни независни жени со големо срце и големи соништа“, напишала таа покрај фотографијата на која со британската старлета Деми Роуз Мавби позираат сончајќи се потполно голи. Со …

Повеќе

Фотографија која се шири низ интернетот покажува зошто е важно да се чувате од коронавирусот

Многу земји низ светот, вклучувајќи ја и Македонија, им наложија на жителите да излегуваат што е можно помалку и да се придржуваат до сите упатства кои ги дава СЗО и министерството за здравство, со цел да се намали опасноста од заразата. На интернет набрзо започнаа да кружат разни фотографии на …

Повеќе

Северина објави бизарна фотографија со маска на лицето: Ова не им се случува само на другите

Северина денеска преку Инстаграм се огласи за коронавирусот и ги повика следачите на внимателност. Пејачката објави бизарна фотографија од фризерски салон, на која лицето и е прекриено со косата, а на себе има медицинска маска и очила. „Чувајте ги децата и повозрасните. Децата можат да ги заразат постарите. Ова не …

Повеќе

Пејачката блеска: Орландо Блум објави фотографија од бремената Кети

Пејачката Кети Пери и актерот Орландо Блум минатата недела открија дека го чекаат своето прво заедничко дете. И додека Орландо од минатиот брак со манекенката Миранда Кер го има 9-годишниот син Флун, Кети за прв пат ќе стане мајка, а интересно е тоа што среќната вест ја откри во својот …

Повеќе