Актуелно
Почетна / Македонија / По 40 минути потрага по крстот во Пробиштип, попот фрли втор (ВИДЕО)

По 40 минути потрага по крстот во Пробиштип, попот фрли втор (ВИДЕО)

Околу 40 минути траеше потрагата по крстот во Пробиштип каде по повод големиот христијански празник Водици крстот се фрлаше во базен во Аква паркот.

Попот го фрли крстот, по што неколку момчиња кои се пријавиле скокнаа во базенот. Но, откако не го најдоа фрлија втор крст по кој скокнаа само двајца од пријавените.

 

 

Публикувахте от Aqua Park Macedonia – Probistip в Неделя, 19 януари 2020 г.

loading...