Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Победничко враќање на Мекгрегор, го совлада Серони за само 40 секунди (ВИДЕО)

Победничко враќање на Мекгрегор, го совлада Серони за само 40 секунди (ВИДЕО)

Суперesвездата на ММА, Конор Мек Грегор (22-4 ММА, 10-4 УФЦ) се врати во октагонот со спектакуларна победа после 15-месечно отсуство и го постигна оствари својот прв триумф во професионален судир по околу три години.

За само 40 секунди, Мек Грегор го сруши рекордерот по победи и бонуси во УФЦ – Доналд Серони (36-14 ММА, 23-11 УФЦ) во главниот настан на УФЦ 246.

Конор најверојатно ќе продолжи да се бори во категоријата во средна категорија и че се соочи со друг мајстор при нокаутите, Хорхе Масвидал.

 

loading...