Почина една од најголемите ѕвезди на кантри музиката

од Stefanija Kuzmanovska

Тоби Кит, една од најголемите ѕвезди на кантри музиката, почина на 62-годишна возраст.

Тој претходно за медиумите откри дека има рак на желудникот. Во соопштението се вели дека тој „ја водеше битка со достоинство“.

За време на неговата повеќе од 30-годишна кариера, тој објави бројни хитови меѓу кои „Who’s Your Daddy“ и „Made in America“.

Слични содржини