Актуелно
Почетна / Сцена / Почина кучето од Модерно семејство

Почина кучето од Модерно семејство

Угина ѕвездата од серијата Модерно семејство, францускиот булдог Стела, јавува People. Во серијата, нејзин сопственик беше Џеј Притчет, кој го отелотвори Ед Онил.

Во реалниот живот кучето се викало Беатрис, а за серијата го подготвила агенцијата Good Dog Animals, која тренира животни за телевизија и филм.

Сопствениците Гуин и Стив Соломон во 2017 година зборувале за работата на Беатрис на сетот од Модерно семејство.

– Ед ја обожува. Беше многу лесно да се работи со него бидејќи се грижи за Беатрилс и внимава на неа. Кога снимаа сцени во дворот покрај базенот, секогаш велеше да ѝ донесат чадор да не биде изложена на сонце – рекла Гуин.

Беатрис за прв пат се појави во четвртата сезона од серијата, кога го заменила претходното куче, Бриџит.

Во февруари, серијата заврши со снимање, а последната епизода би требало да се емитува во април.

loading...