Почина синот на популарниот актер Гери Синиз

од Stefanija Kuzmanovska

Актерот Гери Синиз соопшти дека неговиот син Мек Синиз починал на 33-годишна возраст.

68-годишниот актер, кој е најпознат по улогата во филмот „Форест Гамп“, откри дека неговиот син починал по долгогодишна борба со редок рак на ‘рбетот.

Мек работел во фондација и свирел на тапани во бендот на својот татко се додека операцијата на ‘рбетот и прогресијата на неговата болест не го принудиле да се повлече.

Слични содржини