Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Полицаец и тројца жители убиени во престрелка во Џерси Сити (ВИДЕО)

Полицаец и тројца жители убиени во престрелка во Џерси Сити (ВИДЕО)

Шест лица загинаа, вклучувајќи двајца напаѓачи, во престрелки што се случија синоќа во Џерси Сити, во близина на Њујорк.

Еден од загинатите е полицаец кој се приближил до комбе што било сомнително дека е употребено во убиство, осомничениот возач пукал во него и избегал со возилото.

Тројца од загинатите се локални жители кои се наоѓале во продавница каде напаѓачите, маж и жена, се скриле.

Отакако биле лоцирани, еврејскиот реон каде се наоѓале осомничените бил блокиран и надлетуван од хеликоптери. Евакуирани биле повеќе локали и едно училиште, додека престрелката меѓу распоредените специјални полициски сили и осомничените траеле со часови.

Напаѓачите биле совладани во вечерните часови.

-Изгледеше како да е војна, изјави еден од очевидците на настанот.

loading...