Полусестрата одлучи да ја открие скриената вистина за Меган Маркл

од Stefanija Kuzmanovska

Полусестрата на Меган Маркл, Саманта Грант, планира да објави мемоари. Имено, таа наводно сакала да ја открие скриената вистина за Меган Маркл.

Саманта ги најави своите мемоари уште на времето кога Меган и Хари беа во врска, а после тоа редовно зборуваше за нејзиниот нефункционален однос со нејзината сестра.

„Лошо ѝ е од сè што ѝ прави нејзината полусестра зад грб, буквално чувствува гадење и болки во стомакот“, изјави извор близок на Меган Маркл за британските медиуми.

Слични содржини