Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска позитивна на коронавирусот

од Aleksandar Petrovski

„Би сакалa да ве информирам дека вечерва добив позитивен резултат за ковид 19. Немам симптоми и се чувствувам добро, но се тестирав заради сигурност со оглед на моите професионални, но и приватни активности. Сметав дека така е правилно и одговорно. Во текот на утрешниот ден ќе бидат тестирани и моите деца и сопруг“, напиша на Фејсбук, портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска.

loading...

Слични содржини