Посилен земјотрес на границата меѓу Турција и Сирија

од Stefanija Kuzmanovska

Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала денеска ја погодил границата меѓу Турција и Сирија.

Епицентарот бил на длабочина од 14 километри.

Засега нема информации за жртви и материјална штета.

Слични содржини