Повеќе од 200 новозаразени во Србија

од Stefanija Kuzmanovska

Според последните информации, во последните 24 часа во Србија биле регистрирани 202 новозаразени од 8.853 тестирани, а починале уште три лица.

Во моментов има 10 пациенти на респиратори.

Од почетокот на пандемијата, 7.098 лица починале од последиците на вирусот во Србија, додека 719.664 лица се разболеле.

Слични содржини