Пожар избувна во една од галиите во Вардар

од Radmila Tasevska

Денес во 03:57 часот било пријавено дека на подрачјето на Центар настанал пожар на објект – брод, сопственост на Град Скопје, соопшти МВР.

Пожарот бил изгаснат од страна на Бригадата за противпожарна заштита.

Повредени лица нема, а увид врши увидна екипа од СВР Скопје.

Слични содржини