Пожар во фабриката Охис

од Vladimir Zorba

Попладнево пожар избувна во фабриката Охис.

Засега не е познато што е запалено во фабриката.

Во моментов на терен има четири противпожарни возила, што се борат со пожарот, пренесе Канал5.

Поради пожарот, од безбедносни причини затворен е за сообраќај булеварот „Борис Трајковски“ кон населбата Драчево.

Слични содржини