Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Прекрасна манекенка претепана на плажа во Турција: Објави фотографии, па ја обвинија дека лаже

Прекрасна манекенка претепана на плажа во Турција: Објави фотографии, па ја обвинија дека лаже

Украинската манекенка Дарија Кирлиук пред неколку дена објави фотографија на која се гледа како е претепана од чувари на плажа во Турција.

Дарија позираше со плачливо и крваво лице и шокираше многу следбеници. Таа рече дека повредите ги добила откако се забавувала со своето момче и пријателите на плажа која е дел од луксузно одморалиште, и каде одат само богати клиенти.

View this post on Instagram

I don’t wanna keep quiet and tell the story what happened to me, my boyfriend and our group. We were attacked by the security of Momo Beach( Çeşme, Turkey). Four girls were punched on the face (including me) and the guys were badly hurt. We gave police detailed reports. We should not turn a blind eye to what happened and stop #stoptheviolenceagainstwomen Sessiz kalmak istemiyorum ve hikayemi bana, erkek arkadaşım ve grubumuza ne olduğunu anlatmak istiyorum. Momo Plajı'nın (Çeşme, Türkiye) güvenliği bize saldırdı. Dört kız (ben dahil) yüzüne yumruk atıldı ve çocuklar kötü yaralandı. Polise ayrıntılı raporlar verdik. Olanlara kör bir göz çevirip durmamalıyız #stoptheviolenceagainstwomen #metoo @momodalyan @milliyetcomtr @hurriyetkelebek @hurriyetcomtr @sabah @takvim Я не хочу молчать и рассказывать историю, что случилось со мной, моим парнем и нашей группой. На нас напала служба безопасности пляжа Момо (Чешме, Турция). Четыре девушки были избиты по лицу (включая меня), и парни сильно пострадали. Мы дали полиции подробные отчеты. Мы не должны закрывать глаза на то, что произошло! #challengeaccepted

A post shared by Daria Kyryliuk (@dariakyryliuk) on

Но, откако објави сè на Инстаграм, беше обвинета дека ја измислила целата приказна, што дополнително ја разлути.

„Не сакам да молчам, сакам да кажам што се случи со мене, мојот дечко и нашето друштво. Бевме нападнати од чуварите на плажата Момо. Четири девојчиња, меѓу кои и јас, беа удирани по лицето, а момчињата во групата беа сериозно повредени. Сите детали ги кажавме во полиција. Не смееме да свртиме глави кон она што се случи и мора да сопре насилството врз жените“, напиша таа, додавајќи дека одговорните не сакале да објавуваат снимки од плажата и дека тоа значело дека тие кријат нешто.

Многумина ја поддржуваа во коментари, но некои се сомневаат во вистинитоста на нејзината приказна затоа што плажата е позната како безбедно место за богатите и славните, каде не се случуваат вакви работи.

loading...