Пресек од „недела до недела“: Во Македонија починаа 230 лица од коронавирус

од Vladimir Zorba

Во Македонија во изминативе 7 дена почина 230 лица од коронавирус, рачунајќи од недела 15 ноември заклучно со денешниот ден.

Рекордот го достигнавме во понеделник, 16 ноември кога забележавме 40 очинати лица, додека во петокот, 20 ноември, борбата со Ковид-19 ја загубија 39 лица.

Вкупната бројка на починати пациенти од почетокот на епидемијата во земјава е 1.511.

Слични содржини