Принцот Вилијам и Кејт одбележаа 10 години брак со симпатично ВИДЕО

од Vladimir Zorba

Војводата и војвотката од Кембриџ ја одбележаа 10-годишнината од бракот објавувајќи видео со своите деца и фотографии од парот во среќна прегратка.

Видеото објавено од парот на социјалните мрежи покажува нивни семејни моменти. Кралската двојка е снимена како ужива на отворено со своите деца додека кампуваат и си играат.

Вилијам се ожени со својата поранешна цимерка од универзитетот на 29 април 2011 година во Вестминстерската опатија на церемонија што се емитуваше низ целиот свет.

Тие имаат три деца: принцот Џорџ (7), принцезата Шарлот (5) и принцот Луис (3).

Прославата на 10-годишнината од бракот е 12 дена по погребот на принцот Филип, дедото на Вилијам, кој почина на 9 април на 99-годишна возраст.

Слични содржини