Актуелно
Почетна / Локално / Пристигнаа новите еко-автобуси (фото)

Пристигнаа новите еко-автобуси (фото)

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, на својот Фејсбук профил информира дека по долго најавување, денес новите еко-автобуси за градски превоз пристигнуваат во Скопје.

Тој на својот профил само кратко напиша „Уредно си плативме патарина на патот кон Скопје … 😉 Скопје, една поинаква приказна …“

Уредно си плативме патарина на патот кон Скопје … 😉Скопје, една поинаква приказна …#Скопје#ЧекорПоЧекор

Публикувахте от Петре Шилегов в Сряда, 20 май 2020 г.

Стасани дома. 7 од 33 …, додаде подоцна градоначалникот.

24 Отворено

Публикувахте от Телевизија 24 в Сряда, 20 май 2020 г.

loading...