Пристигнува сината месечина: Само овие 4 знаци ќе ги избегнат лошите настани

од Берта Китинска

4 знаци се имуни на темното влијание на Сината Месечина – Дали сте и вие еден од нив?

За повеќето од нас, 2020 година не беше најпријатна година, а енергијата на Сината месечина ни носи нови предизвици.

Во наредните денови нè чека нестабилната и ризична енергија на Сината Месечина, која ќе се појави на небото на 31 октомври во знакот на Шкорпија.

Ова е вистинско време да ги испитате финансиските проблеми и вашиот љубовен живот. Интензитетот на Сонцето ви дава мотивација и се обидува да се фокусирате на вашите цели.Сепак, бидете внимателни за време на енергијата на Сината Месечина, бидејќи истовремено е активен и темниот Уран, што носи непредвидливи промени.

Сепак, четирите хороскопски знаци остануваат имуни на непредвидливи настани. Дали сте еден од нив?Овен

Вие сте огнен и брз знак на Зодијакот, а Сината месечина ќе активира одредени карактеристики на Бик во вас. Ќе ве охрабри да одморите и да пронајдете можност за приземјување и пореален поглед на вашиот живот.

Амбициозни и често сакаат да постигнат повеќе, и покрај сите околности. Користете го лунарниот настан како инспирација за да го преуредите вашиот живот. Фокусирајте се на она што го имате и како можете да го користите за да ги постигнете вашите сопствени цели.

Близнаци

Во последно време, се чувствувавте уморни и не сакате да го припишете тоа на енергијата. Сонувавте многу, бевте заробени во илузија, но сега – обновете ја својата енергија!Одморете се, посветете се на своите мисли и видете ја поголемата слика за настаните што се дел од вашиот живот. Размислете, кои чекори ве делат на самореализација?

Вага

Има многу промени што доаѓаат во вашиот живот, но најдоброто нешто што можете да направите е да прифатите сè што ќе ви се најде на патот. Сината месечина носи голема трансформација што ќе направи да се чувствувате крајно чудно на почетокот. Совршено време е да прифатите сè што носи ново. Иако можеби на почетокот не ви носи добри чувства, наскоро ќе сфатите дека ова е најдоброто што Универзумот може да ви го понуди сега.

Стрелец

Сината месечина ни дава шанса да се ослободиме од бавната енергија и токму тоа треба да го направиме овие денови. Време е да се стави крај на сите токсични врски. Посветете се на вашето внатрешно битие, прочистете го од негативност и отворете го срцето за нови убави нешта.

 

loading...

Слични содржини