Приведен криминалец баран со потерница

од Vladimir Zorba

Полициски службеници од Полициското одделение Галате во гостиварски Сенокос, вчера во 20.35 часот го привеле Б.А.(45) од истото село, кој би баран со потерница врз основа на судска наредба за издржување на затворска казна од три години.

Како што соопшти МВР, Б.А. е спроведен во КПУ- Идризово во Скопје.

Слични содржини