Променливо облачно со температури под нулата

од Nikola Popovski

Времето денеска ќе биде променливо облачно. Претпладне со појава на магла по одделни котлини, во текот на денот со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурите ќе се движат од -4 до 10 степени целзиусови.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб северен ветер.

Температурите ќе се движат од -1 до 7 степени целзиусови.

Слични содржини