Пронајдени 120 насади канабис во демирхисарско

од Берта Китинска

Полициски службеници од Полициска станица Демир Хисар во село Боиште, демирхисарско, во дворни места од напуштени и руинирани куќи, откриле 120 насади марихуана.

Увид извршен по овластвање на Јавен обвинител од Битола, при што стеблата и околни предмети се подигнати за понатамошно вештачење. Се работи на расчистување на случајот.

Слични содржини