Психолозите откриваат: Овие работи ќе го натераат мажот да се за заљуби во вас

од Берта Китинска

Добрата врска е како танцување – потребни се две лица кои даваат се од себе за да научат заеднички чекори.

Психолозите открија како љубовната врска да ја претворите во совршен танц кој ќе трае до крајот на животот.

Покажете му дека го почитувате и восхитувате

Тој сака нејзиниот гламур и женственост да го привлечат на начинот на кој ја привлекува неговата машка сила. Тој сака жена што ја цени неговата способност да заштитува, да обезбедува и решава проблеми. Тој сака да му се восхитува за неговата упорност и чувство на смиреност. На кратко, тој сака жена која го гледа како херој што отсекогаш сакал да биде.

Не обидувајте се да го промените

Кога станува збор за „добивање“ на маж, постои една работа што не смеете да ја правите ако сакате маж да ве сака и да ја гледа иднината со вас – не однесувајте се кон него како пластелин кој треба да биде обликуван. Ако треба да се „вовлечете“ во неговиот круг на пријатели против неговата волја, сменете го неговиот начин на облекување и зборување и постојано кажувајте му што треба да прави – подобро да се откажете. Пронајдете некој што можете да го почитувате и цените, без да мора да го „поправите“. И не заборавајте – ако мажот сака ваша помош, тој ќе ја побара.

Покажете му благодарност

Мажот има два основни подароци што може да им ги понуди на жените – можност за заштита и обезбедување. Ако е подготвен да го ризикува својот живот за да го заштити вашиот и да го вложи своето време, талент и финансии за да ве обезбеди, сè што сака е барем малку благодарност за возврат. Мажите сакаат жени кои ја ценат нивната посветеност, дури и ако не можат да ви дадат сè што сакаат. Значи, ако сакате момче да го гледа најдоброто во вас и да се за љуби безнадежно, единственото нешто што не смеете да го направите е „да го земете здраво за готово“ и да не ги почитувате неговите напори.

loading...

Слични содржини