ПУКАЊЕ ВО БЕЛГРАД, полицијата трага по напаѓачот

од Stefanija Kuzmanovska

Непознато лице пукало синоќа околу полноќ во правец на двајца мажи на Петлово брдо, соопшти Министерството за внатрешни работи на Србија за „Танјуг“.

Двајцата мажи кон кои напаѓачот пукал не се повредени.

Полицијата работи на расветлување на околностите и откривање на напаѓачите.

Слични содржини