Расте бројот на бегалци и мигранти што пристигнуваат во Пиреја

од Vladimir Zorba

 

Ферибот со 1.130 бегалци и мигранти од Митилена и Хиос утрово пристигна во Пиреја, јави дописникот на МИА од Атина.бегалци брод

Во најголемото грчко пристаниште синоќа пристигнаа 1.280 мигранти и бегалци од Лезбос и Хиос, а локалните власти соопштија дека се зголемува и приливот на бегалци на грчките острови.

Претходно, вчера претпладне, во Пиреја пристигнаа 1.600 бегалци и мигранти

loading...

Слични содржини