Роберт де Ниро подготвен да емигрира во селото на дедовците

од desk3

Во Ферацано во Јужна Италија е најубавиот мал театар . Италијанската село Ферацано го чека со отворени раце землјакот Роберт де Ниро. Апели да се врати во родната земја на по изборот на Доналд Трамп за претседател упати градоначалникот на општината Антонио Шерил.

image_5884612_126

Тој рече дека соселаните се подготвени да ја прифатат ѕвездата на неодредено долг период. Заедно со него жителите на Ферацано се подготвени да дадат азил и на многу други наследници на Италијанци од овие земји, кои емигрирале своевремено во САД. Уште во 2007 година Ферацано му го врачи на Де Ниро клучот на населбата, објавувајќи го за почесен граѓанин. Тоа се случи за време на италијанско ТВ шоу, во кое гостуваше актерот. Дека ѕвездата го мрази Доналд Трамп, го разбра целиот свет, откако актерот проговори отворено против сексистичките изјави на магнатот кон жените уште за време на предизборната кампања.

“Доналд Трамп е беден, тој е куче, свиња, дупка, спротивен тип, кој не знае што зборува … тој е идиот, национална катастрофа и срам за својата земја”, еруптира пред месец Роберт де Ниро на ТВ “Фокс”. Откако милијардерот стана претседател, холивудската ѕвезда изрази изјави дека сериозно размислува да се врати во Италија. “Депресивен сум”, се пожали 73-годишниот актер. “Имам двојно државјанство и можеби е време по изборот на Трамп да се вратам во Италија”, изјави Де Ниро во ТВ шоуто на Џими Кимел.

Слични содржини