Родените во овој знак се полни со оптимизам и шарм, но не очекувајте да ви бидат верни во љубовта

од Берта Китинска

Стрелците се независни се изразуваат убаво. Секогаш може да научите нешто од нив. Тие имаат многу енергија и оптимизам.Тие се многу интуитивни и многу искрени. Тие не сакаат мрзливи луѓе, и кога и да ги прашате нешто, тие ќе ја кажат вистината и ќе дадат совет. Тие го ценат пријателството и веруваат во роднински духови.

Понекогаш се премногу нетрпеливи. Тие сакаат да се шегуваат и мислат дека секогаш се во право. Тие знаат да бидат тврдоглави, зборлести и полни со себе. Главно може да бидат разочарани од некој близок. Тие се карактеризираат со големо срце и искрена душа.

Физички изглед

Стрелците се со среден или повисок раст, мускулести. Нивната коса е обично потемна, со тенденција на слабеење со текот на времето. Тие се неодоливо шармантни и убави. Тие зрачат со самодоверба, добро држење и спортски дух.

Тие се бесконечно харизматични, со впечатлив изглед и малку помали очи.

Љубовта со Стрелец

Тие можат да бидат љубоморни, посесивни. Изгледаат непобедливи, а во љубовта се директни. Тие јасно ќе ви покажат дали им се допаѓате. Тие сакаат, инфериорни и попустливи партнери. Тие се непостојани во љубовта, неверни, ретко ќе одолеат на флертувањето. Тие гледаат на интимните односи како авантура, сакаат да уживаат. Тие сакаат да разменуваат желби со својот партнер. Тие се многу спонтани со својот партнер, сакаат да експериментираат секогаш и насекаде.

loading...

Слични содржини