Се ближи најсреќниот ден: Овие хороскопски знаци ќе имаат посебни причини за радост

од Берта Китинска

Иако многумина сметаа дека Денот на вљубените, 14 февруари, може да биде најсреќниот ден во најкраткиот месец од годината, за некои ќе биде многу тежок.Но, судејќи според распоредот на планетата, овој месец нè очекува посебен ден во февруари кога тој ќе “цветаат рози” за секого, и не само во љубов.

Астрологот Марија Софија Марманидес вели дека 10 февруари и дел од 11 февруари може да им донесат среќа на сите знаци на Зодијакот, благодарение на две планети. Имено, во тие денови имаме прекрасен спој на Венера и Јупитер; Венера симболизира љубов, убавина, пријателство и хармонија, а Јупитер симболизира среќа, дружење, експанзија и оптимизам.

Иако сите хороскопски знаци треба да уживаат во сјајот на соединувањето на Јупитер со Венера, 10 февруари е посебен благослов за родените во знакот на Водолија и Вага. Во овој случај, оние со Месечината во овие знаци исто така би можеле да се приклучат на групата среќници.Сепак, ако не сте во оваа група, пријатно е што во февруари 2021 година е вториот најсреќен ден, што ќе биде особено поволно за родените во знакот на рак и риба – 22 февруари. Користете ја енергијата на водниот жиг за кристално чиста внатрешна јасност, што овозможува подобро донесување одлуки.

На овој ден, Месечината во рак ќе биде во триаголник со Сонцето, кое само ќе се пресели во Риби, па луѓето може да сметаат дека нивните мисли и постапки се помалку збунувачки или контрадикторни. Ако сакате нешто, ќе имате поголема мотивација да го започнете.

loading...

Слични содржини