Се породи Меган Маркл, девојчето крстено по неговата прабаба

од Vladimir Zorba

Војвотката Меган Маркл се породила по втор пат во петокот и доби девојче, потврди семејниот портпарол за Си-Ен-Ен.

Како што пренесува Би-Би-Си, Арчи официјално стана постар брат, а според последните информации, и Меган и бебето се во добра состојба.

„Принцот Хари и Меган ја дочекаа својата ќерка Лилберт „Лили“ Дајана со огромна радост“, изјави портпаролот на семејството.

„Лили е родена во петок, 4 јуни во 11:40 часот. и е под грижа на лекарите и персоналот во Санта Барбара Котиџ болницата во Калифорнија “, се вели во соопштението.

„Лили го носи името на нејзината прабаба, нејзиното височество кралицата Елизабета Втора, чиј семеен прекар е Лилибет. Нејзиното средно име Дијана беше избрано во чест на нејзината сакана покојна баба, принцезата од Велс“, се додава во соопштението.

Да потсетиме, парот веќе има едно дете, синот Арчи, кого го добија во мај 2019 година.

Слични содржини