Актуелно
Почетна / Хроника / Се запалил кров на куќа во Струга

Се запалил кров на куќа во Струга

Вчера во 18.00 часот во Полициска станица Струга, М.Р.(62) од Струга пријавил дека настанал пожар во куќа во негова сопственост на ул.„Ристо Крле“, при што била опожарена кровната конструкција.

Пожарот е изгаснат од Противпожарната единица од Струга, а како што информираат од МВР, увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициска станица Струга.

loading...