Актуелно
Почетна / Локално / Се земаат мостри, ќе се прави лабораториски анализи од водата на Вардар (ФОТО)

Се земаат мостри, ќе се прави лабораториски анализи од водата на Вардар (ФОТО)

По објавените фотофрафии на социјалните мрежи од реката Вардар, на кои се гледа дека водата се претворила во кафена, инспектроите на Град Скопје излегоа на терен.

„Екипите се на терен. Во тек е инспекцискиот надзор. Се земаат мостри од водата на кои ќе се прави лабораториски анализи“, соопштија од Градот.

loading...