Се жалат на сè: Ова се најголемите „плачковци“ на Зодијакот

од Stefanija Kuzmanovska

Сите ние имаме моменти кога чувствуваме дека ништо не ни оди како што треба и светот изгледа сив и мрачен. Критиката е човечка особина која се манифестира на различни начини – од блага огорченост до сериозен негативен став кон се што нè опкружува.

Додека некои луѓе се оптимисти и среќни по природа, други имаат тенденција да го изразуваат своето незадоволство почесто. Во продолжение дознаваме во кои хороскопски знаци се родени најголемите „плачковци“:

Рак
Емотивни и чувствителни, Раковите често ги земаат работите при срце. Нивната склоност кон интроспектива може да ги доведе до преувеличување на проблемите, што резултира со честа огорченост.

Девица
Девиците по природа се перфекционисти, поради што можат да бидат крајно критични кон себе и кон другите. Нивната тенденција да го анализираат секој детал често ги доведува до состојба на незадоволство.

Скорпија
Интензивни и страсни, Скорпиите знаат да бидат многу тврдоглави и имаат тенденција да драматизираат. Нивните силни емоции понекогаш ги наведуваат да се однесуваат агресивно, особено кога се чувствуваат изневерени или повредени.

Јарец
Закоравените реалисти, Јарците имаат тенденција да имаат песимистички поглед на светот. Нивниот фокус на пречките и нивната потрага по материјален успех може да ги направи незадоволни и огорчени.

Слични содржини