Седум лица ја изгубија битката со Ковид-19

од Nikola Popovski

Последниот ковид-пресек покажа дека 7 граѓани ја изгубиле битката со Ковид-19.

Црниот биланс по градови изнесува: 3 починати лица од Скопје (67г, 74г и 79г) и по 2 починати лица од Битола (65г и 87г) и Охрид (65г и 77г). Сите пријавени лица се починати во болнички услови.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 216.670, бројот на оздравени пациенти е 201.017, на починати е 7.616, а бројот на активни случаи изнесува 8.037.

Слични содржини