Секој знак има своја визија за среќа: Девицата се радува на ситници, Јарецот на почита!

од Берта Китинска

Сите се стремиме кон среќа, сите ја сакаме и таа нè исполнува.Не ни треба многу за да бидеме среќни и исполнети, но понекогаш е толку тешко да се достигне исполнување и среќата изгледа неостварлива.

Иако сите го бараме, секој хороскопски знак има своја визија за среќа.

Овен

За овој хороскопски знак, среќата е достигнување. За да бидат задоволни и исполнети, тие секогаш настојуваат да ги постигнат целите што си ги поставиле самите себе. Не ги држи нивното место, туку нивната цел и акција.

Бик

Бикот е најсреќен кога е во романтично  расположение. Сензуалните задоволства се неопходност за Биковите, а љубовта не е некој сјаен идеал, туку внимание, нежност, бакнежи, интимност и романса.

Близнаци

Меѓу толпата, Близнаците се чувствуваат смирено, стабилно и среќно. Кога можете да ги шармирате сите и оставите неизбришлив впечаток во разговор, вие сте во вашиот елемент.

Рак

Ракот е целосно среќен кога може да ужива во квалитетно време со своите пријатели и сакана личност. Човечката топлина, приврзаност и изразување на љубов и нежни чувства, ги исполнуваат срцето и душата на секој рак.

Лав

Одговорноста и заслугата го прават среќен секој.  Лавот е зафатен, важен и среќен. Ако не стори ништо и не управува со ништо.

Девица

Девиците многу се грижат за ситниците и тоа ги прави среќни. И ова се сите ситници што другите ги пропуштаат при анализа или планирање. Кога, со својата интелигенција и способност да водат сметка за деталите, ќе им олеснат на другите и ќе ги насочат, тогаш тие се задоволни.

Вага

Хармонијата ја прават Вагата среќна. Доволно е денот да им помине без стрес, конфликти, без вознемирувачки планови и најдобро од сè – без ниту една лоша вест.

Шкорпија

Полето на исполнување и среќа за Шкорпија се бројни искуства и блиски луѓе со кои живее и ги споделува. За Шкропија нема површни задоволства, таа сака да наоѓа значење во сè и длабоко да го доживува.

Стрелец

Стрелецот веднаш штом ќе постигне една цел, тој веќе ја поставува следната, бидејќи е среќен само во таа низа исполнувања и предизвици.

Јарец

На Јарците им треба почит и внимание – не само една личност, семејство, круг на пријатели. Тој сака да има следбеници, публика, фанови, оние кои го гледаат како пример или натпревар – кога сите погледи се свртени кон Јарецот, тој сјае од среќа и задоволство.

Водолија

Водолијата наоѓа значење во осветувањето – било да е тоа една личност, работа, група луѓе, хоби, добротворна работа, кога им дава на другите, го дава најдоброто од себе и тогаш е среќна длабоко во својата душа.

Риба

На Рибите им е потребна поддршка и стабилност обезбедена од група истомисленици, оние кои имале слични искуства или имаат исти цели, група за поддршка.Рибите бараат разбирање и поддршка и од семејството и од пријателите, а кога се сигурни дека ги имаат, тие се прилично задоволни.

loading...

Слични содржини