Селмани: Заев е еден од ретките политичари кои имаат голема храброст да решат битни прашања

од Берта Китинска

Ние за Заев можеме да најдеме безброј мани, но мора да признаеме дека е меѓу ретките политичари   од независноста па наваму кои смогна голема храброст и лично се вложи да реши прашања кои навидум и најголемите оптимисти кренаа раце дека ќе се решат, вели Имер Селмани, поранешен вицепремиер во емисијата 24 анализа.

-Затоа велам СДСМ треба да најде некој подабар од Заев.Секогаш има замена, но во овие околности не само кај нас големите промени во лидерските  не се случуваат од позција на власт, кажа Селмани.

Слични содржини