Актуелно
Почетна / Локално / Шилегов го најави отворањето на стационарот „Лајка“ (фото)

Шилегов го најави отворањето на стационарот „Лајка“ (фото)

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил објави дека наскоро ќе биде отворен стационарот за бездомни животни „Лајка“.

Тој напиша дека „додека некои потпишуваат договори и се фалат со тоа, работата веќе е завршена“.

Додека некои потпишуваат договори и се фалат со тоа, работата веќе завршена да ти била 😉 …Стационар за бездомни…

Публикувахте от Петре Шилегов в Понеделник, 13 юли 2020 г.

„Coming soon … Отварање после избори!!! Скопје нема да застане ! Скопје, една поинаква приказна“, соопшти Шилегов.

loading...